Geliştirici Bülteni 1

Artık haftalık e-bülten tadında geliştiricilere özel bilgilerin yer aldığı makaleler yazmaya özen göstericem ama bu makaleler konu başlıkları, konu ile alakalı ufak açıklama ve konu ile ilgili olarak kaynak adres belirtilecek.

Xamarin Forms UI Test

Xamarin Forms ile mobil uygulama geliştiyorsanız ve test araçları arıyorsanız yada kullanmıyorsanız size tavsiye edebileceğim ve herhangi bir araça gerek kalmadan Visual Studio içerisinde yer alan Xamarin Forms UI Test projesi oluşturarak kolayca iOS, Android, UWP platformlarında UI testleri oluşturabilirsiniz.

https://blogs.msdn.microsoft.com/cdndevs/2016/01/19/writing-ui-tests-for-android-apps-using-xamarin-and-visual-studio-2015/

Construct 3 ile Online Oyun Geliştirme

Evet yanlış duymadınız artık web dünyası öyle bir boyuta geldiki oyun geliştirmelerin, fotoğraf düzenlemelerin, video düzenlemerin çok yüksek boyut’a geldiği bu aşamada Web Assembly kullanarak web’de oyunda geliştirebilecek aşamaya geldik tasarladığınız oyunları derleyip çalıştırmak ise saniyeler içerisinde gerçekleşiyor.

🌍 Site: https://editor.construct.net/


PaperCSS ile sayfa üzerine karalanmış birşeyler oluştur

Eskiden css framework denilince akla gelen tek bir isim vardı oda bootstrap idi ama şimdi elinizi attığınız her yerden css framework’ü çıkıyor ve css frameworklerinin adlarını toplasanız gerçekten roman boyutunda bir kitap çıkrabilirsiniz başlıkda belirttiğimiz PaperCSS framework’üde bileşenlerine verdiği kağıt üzerine karalanmış birşeyler efekti ile diğerlerinden kendini farklı olarak ayırmış kullabileceğimiz alanlar illaki olabilir.

🌍 Site: https://google-webfonts-helper.herokuapp.com/fonts


HEML ile güvenli mail template oluşturma

Her geliştirici bir defada olsa mail şablonları işine girişmiştir işte mail şablonları konusunda çoğu popüler mail işi ile uğraşan firmalar yeni kodlara izin vermeyi bırakın eski kodların birçoğunada izin vermiyor bu durumda ya hazır mail şablonu alıp kullanıyorsunuz yada hangi mail sağlayıcı neyi destekliyor bunu bir güzel yutup ona göre kendiniz bir şablon oluşturuyorsunuz bu durumdan kanser olmuş biri modern olarak oluşturulmuş html kodunu mail sağlayıcılarının anlayacağı hale çeviren bir online tool oluşturmuş.

🌍 Site: https://google-webfonts-helper.herokuapp.com/fonts


Forms9patch Xamarin Forms Bileşenleri

Kendo ve Syncfusion v.b. bileşen üreten büyük firmalardan büyük paralarla bileşen satın almak istemiyor ve bu büyük firmaların sunduğu büyük bileşenlere ihtiyacınız yok daha çok ufak işler için ufak bileşenler arıyor ve çokda düşük bütçeyle yapmak istiyorsanız forms9patch alternatif olarabilir anladığım kadarıyla bir firma bünyesinde olmayan ve 18 yıllık tecrübesine dayanarak bu yola çıkmış olan bir meslektaşın bileşenlerine gözatabilirsiniz.


Google Webfonts Helper

Bu online araç ile google webfonts’tan daha iyi seçenekler sunan bu hizmeti kullanmaktan vazgeçemeyeceksiniz.

🌍 Site: https://google-webfonts-helper.herokuapp.com/fonts


Janvas ile online vektörel çizim yapın

🌍 Site: https://www.janvas.com

5/5 - (2 votes)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et