Geliştirici Bülteni 10 – Haftalık Geliştiriciye Özel Gelişmeler

Uzun bir aradan sonra makale ve bülten serilerine geri dönüşü sağlamış bulunmaktayım. Geliştirici Bülteni 10 ‘da yine dolu dolu içerikler ile karşınızdayım. Bu defa bülten içerisinde daha çok kendinizi teknik anlamda geliştirmenize imkan tanıyacak bazı kaynaklara yer vermeye çalıştım ayrıca mail ile ilgili yaşayabileceğiniz bazı sorunların çözümü noktasında online bir hizmeti, konsol uygulamalarında parametrelerin kullanıcı tarafından alınması, okunması ve bunun ilgili property’lere set edilmesi noktasında bir kütüphaneye, son olarak xamarin forms üzerine kurulmuş olan bir framework yardımı ile ekstra kuracağınız birçok kütüphaneden ve kargaşadan kurtulmuş olacak kodunuza odaklanacaksınız en önemlisi bu framework ile xamarin forms ile yaşanan en büyük sorunlardan biri olan aynı arayüz çıktısının cross platform olarak farklı cihazlarda da aynı olmasını bekleriz ama durum mağlesef böyle değildir işte tamda bu soruna odaklı olarak ortaya çıkmıştır.

📂 Geliştirici Bülteni 10 – Haftalık Geliştiriciye Özel Gelişmeler

Geliştirici Bülteni 8 - Haftalık Geliştiriciye Özel Gelişmeler

📃 Codelabs

Hiç süphesiz geliştirici camiası için eğitim materyallerinin hazırlanması ve destek noktasında en iyi firmalardan biri olan Google tarafından hazırlanmış 100’lerce mobil, web, masaüstü ortamları için işinize yarayacak kısa kısa tutorial’lar şeklinde yer alan codelabs sitesini muhakkak ziyaret etmelisiniz.

🌍 Site: https://codelabs.developers.google.com/
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

📃 CheckTLS

Email ile ilgili yaşadığınız sorunları çözmeniz noktasında gerçekten faydalı online araçları olan bir hizmet örnek olarak gireceğiniz mail adresinin host’unu ve portlarını öğrenmek için kolayca kullanabileceğiniz bir hizmet bunun gibi bir çok farklı araç yer almaktadır.

🌍 Site: https://www.checktls.com
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

📃 Web Development Magazine

Daha önce .Net geliştiricilerine özel aylık olarak oluşturulan DotnetCurry PDF Online Dergi’sini paylaşmıştık şimdi ise Web geliştirilerine özel olarak aylık oluşturulan ve online olarak pdf formatında ücretsiz paylaşılan dergi kaynağını paylaşıyorum muhakkak faydalanmanızı tavsiye ederim bu tür kaynaklardan.

🌍 Site: https://ebook3000.biz/category/web-development/
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut

📃 NDesk Options

C# masaüstü uygulaması yada console uygulaması geliştirdiğinizde en sık tercih edilen yollardan biri dışarıdan son kullanıcı tarafından gelecek argümanlara göre uygulama açılışını bu argümanlara göre şekillendirmektir. Bu gönderilen argümanlar ve değerlerini nasıl dinamik olarak elde edebiliriz diye hazırlanmış olan bu parser ile kolayca argümanları yönetebilirsiniz.

🌍 Site: http://www.ndesk.org/Options
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

📃 Zebble

Zebble

Zebble

Xamarin ile mobil geliştiren yazılımcılar için şans eseri denk geldiğim bir framework olan Zebble’i denemenizi tavsiye ederim. Xamarin Forms ile mobil uygulama geliştirdiğim zamanlar en çok yaşadığım sıkıntı aynı görüntüde çıktıya ulaşmakta çok zorluk çekmemdi bu sorunu benim için çok çekmiş birileri varmış ki xamarin üzerine bir framework oluşturmaya karar vermişler açıkçası bu framework’ün tek avantajı size arayüz konusunda cross platform’larda aynı arayüzü sağlaması değil, native özelliklere erişmede herhangi bir kütüphaneye ihtiyaç duymadan framework içerisinde neredeyse tüm ihtiyaçları karşılayan sınıfları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sosyal medyalardan giriş, push notification, Api communication, media helpers daha bir sürü yardımcı araç ile kullanmanızı tavsiye edebileceğim bir framework olduğunu belirtmek isterim.

🌍 Site 1: https://zebble.net/
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

Geliştirici Bülteni 9 içeriklerimiz de bu kadardı, bültenlerimizi  ve makalelerimizi almak için sitenin açılışındaki Abonemiz Olun! ekranında çıkan yere mail adresinizi yazın ve hemen abone olun en yeni bilgilerden mahrum kalmayın!

Diğer Bültenler


✍ Geliştirici Bülteni 9 ile ilgili olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗 Geliştirici Bülteni 9 bültenimizi sosyal medya kanallarından makaleyi paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋 Bir sonraki bültende görüşmek dileğiyle.

5/5 - (4 votes)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et