Geliştirici Bülteni 9 – Haftalık Geliştiriciye Özel Gelişmeler

Geliştirici Bülteni 9 ‘da web geliştiricilerin javascript kodlamalarında sıklıkla karşılaştıkları bir durum olan yazmış oldukları kodların bazı tarayıcılar tarafından desteklenmediğinden hata fırlatılma durumlarının önüne geçmek için size önereceğimiz bir çözüme, Visual Studio 2019 Preview 3 ile alakalı bilgiye, font ikonlar web projelerinde ve mobil projelerde sıklıkla kullanılmaktadır 2 milyon’a yakın font ikonun yer aldığı online bir site tavsiyesini, udemy için kupon bulabileceğiniz online bir site önerisini ve bootstrap üzerine inşa edilmiş bir css framework önerisini bu bülten göreceksiniz.

📂 Geliştirici Bülteni 9 – Haftalık Geliştiriciye Özel Gelişmeler

Geliştirici Bülteni 8 - Haftalık Geliştiriciye Özel Gelişmeler

📃 Polyfill.io

Pollyfill.io ile artık tarayıcı desteği olmadığından javascript, css ve html tarafında patlamalar ve bozukluklardan kurtulmak için kullanabileceğiz bu plugin sayesinde birçok sorun ile başetmiş olacaksınız. İsterseniz kendi bundle’ınızı oluşturabilir yada sadece bir url’e ekleyeceğiniz parametre sayesinde tarayıcınızın sahip olduğu özellikleri algılayıp eksik olan özellikler için özel bir bundle oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Bence büyük kolaylık.

🌍 Site: https://polyfill.io
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

📃 Visual Studio 2019 Preview 3

Visual Studio 2019 için geri sayım başladı. Preview 3’ü Şubat 2019’da yayınlandı ben ilk preview sürümünden beri bir sorun yaşamadan projelerimde kullandım. En büyük yeniliklerden biri Visual Studio Code aracı üzerinden birkaç kez deneyimleme şansım olan VSLiveShare extension’ını default olarak Visual Studio 2019’a dahil edilmiş böylelikle kodumuzu bir başkasıyla herhangi bir kaynak indirmeye kurulum yapmaya v.s. gerek kalmadan pair programing yapmanıza olanak sağlayan extension ile kod paylaşımının tadını çıkarabilirsiniz.

Yeni proje oluşturma ekranı ve sizi karşılayan başlangıç ekranı sıfırdan tasarlandı ve sade bir kullanıcı arayüzüne sahip yeni proje oluşturma ekranı ile kolayca ve hızlıca proje oluşturmanıza olanak tanıyor.

Refactor için artık extension kurmadan artı bazı özellikler kazandırılmış.

İçerisine dahil edilen kod temizleme özelliği ile kolayca syntax’ı biçimlendirebilir ve visual studio’nun temiz kod yazmaya yardımcı olmak için size bulunacağı birçok öneriye gözatabilirsiniz.

Yeniden kurgulanmış daha akıllı ve hızlı arama ekranı. Belki birçoğumuz visual studio’da arama kısmı olduğunun bilincinde değilizdir çünkü daha önce çok kullanışlı olan bir arama özelliği yoktu.

🌍 Site: https://www.base64-image.de/
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

📃 Noun Project – Icons For Everything

2Milyon ikonun bulunduğu bu kaynağı muhakkak favorilerinize ekleyin hele ki web yada mobil geliştirici iseniz ve sıkça ikon arama zahmetine giriyorsanız faydalı olacağını düşündüğüm bir kaynak.

🌍 Site: https://thenounproject.com/
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut

📃 0udemy.com

Eğer kendinizi geliştirmek için udemy’de çok takılıyor fakat yeri geliyor bazı eğitimleri almak istiyor ama pahalı buluyorsanız ücretsiz kupon arayışında iseniz sizi bu arayıştan kurtaracak online bir site olan 0udemy.com sitesinden ücretsiz ve ücretli olup da kuponu olan eğitim setlerine ulaşabilirsiniz.

🌍 Site: http://0udemy.com
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

📃 Bulma

Yine bir css frameworklerinden biri olan bu paket bootstrap üzerine kurulmuş bir yapı ve üzerine eklediği birçok özellikde yer alıyor eğer css frameworkleri ile ilgileniyorsanız bulma.io’yu ziyaret edip ne gibi özelliklerinin yer aldığına gözatabilirsiniz.

🌍 Site 1: https://bulma.io/
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

Geliştirici Bülteni 9 içeriklerimiz de bu kadardı, bültenlerimizi  ve makalelerimizi almak için sitenin açılışındaki Abonemiz Olun! ekranında çıkan yere mail adresinizi yazın ve hemen abone olun en yeni bilgilerden mahrum kalmayın!

Diğer Bültenler


✍ Geliştirici Bülteni 9 ile ilgili olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗 Geliştirici Bülteni 9 bültenimizi sosyal medya kanallarından makaleyi paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋 Bir sonraki bültende görüşmek dileğiyle.

5/5 - (2 votes)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et