Requiring unknown module “11” error Hatası ve Çözümü

 

Requiring unknown module, React native ile geliştirme yaparken require() fonksiyonunu kullanıp bir dosyayı elde etmeye çalışırken bu hatayı aldım. Hatanın çözümü ise oldukça basit. Makale devamında çözüm önerileri yer almaktadır.

Requiring unknown module “11” error Hatası ve Çözümü

React native ile geliştirme yaparken require() fonksiyonunu kullanıp bir dosyayı elde etmeye çalışırken bu hatayı aldım. Hatanın çözümü ise oldukça basit. Makale devamında çözüm önerileri yer almaktadır.

🔥 Hatanın tam hali

Requiring unknown module “11”.If you are sure the module is there, try restarting Metro Bundler.You may also want to run yarn or npm install( depending on your environment ).

Requiring unknown module hatası

Sorunun oluşma sebebi bende şu şekilde oluştu. React native bundle(Metro) aracı çalışır haldeyken assets klasörü oluşturup onun altına bir görsel attım ve bu görseli require() fonksiyonu ile elde etmeye çalıştım ve üstte ekran görüntüsünde yer alan hatayı aldım.

Hatanın çözümü için birden fazla öneri yer almaktadır ama ben ilk önce sorunumu çözen öneriyi paylaşacağım ardından alternatif önerileri paylaşacağım belki alternatif öneri sorununuza çözüm olabilir.

Çözüm Önerisi 1

Alttaki metro aracını kapatın projeyi tekrar build edip cihaza yükleyin.

React native metro bundler

Çözüm Önerisi 2

Eğer üstteki çözüm önerisi işinize aramadıysa yarn install yada npm install komutunu çalıştırın ve üstteki Metro aracını kapatıp tekrar açın.

Çözüm Önerisi 3

Alttaki sudo lsof -i :8081 komutunu çalıştırdığınızda dönen PID değerini alıp hemen altında yer alan komutta ki <PID> kısmı ile değiştirin ve kill -9 42658 gibi kodu çalıştırın eğer birden fazla PID değeri dönerse her bir PID değeri için kill komutunu tekrar çalıştırın. Ardından projeyi ios ortamı için yarn ios veya npm run ios diyerek tekrar yüklenilmesini sağlayın.

sudo lsof -i :8081
COMMAND       PID          USER     FD      TYPE                  DEVICE   SIZE/OFF     NODE     NAME
node        42658     muratoner     24u     I.Pv6     0x37e800074a000d00        0t0      TCP     *:sunproxyadmin (LISTEN)
kill -9 <PID>

Umarım bu önerilerden biri ihtiyacınızı karşılar ve sorununuzu çözer ben hata-çözüm makalelerini yazmadan önce muhakkak kendi sorunumu çözen konular için makale yazıyorum o yüzden benim gibi sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum ama olurda çözülmez ise yorum kısmından hatanızın tam halini paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım.


📚 Requiring unknown module İle Benzer Makaleler


Lütfen olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗 Sosyal medya kanallarından makaleyi paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋 Bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle.

5/5 - (3 votes)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et