Android Internal App Sharing Off (Dahili uygulama paylaşımı kapalı) Hatası Çözümü

Bu makalede Android internal app sharing off(Dahili uygulama paylaşımı kapalı) hatasının çözümünü ele alacağız.

1.Adım

Sizle paylaşılan bir uygulamayı yüklemeye çalıştığınızda eğer ilgili izin açık değilse benzer bir hatayı alacaksınız. Bana verilen mesajda “Google Play settings(Google Play ayarları)” adında tıklanabilir bir link olduğunu görüyoruz. Bazı android cihazlarda bu link verilmediği de oluyor o yüzden eğer sizde link varsa doğrudan linke tıklayın link yoksa bir sonraki ekrandan link ile eriştiğimiz ekrana nasıl ulaşabileceğimizi göreceksiniz.

Android Internal App Sharing Off
image 9

2.Adım

Bu adımı eğer size verilen mesajda link yoksa dikkate alınız. Mesajdaki linke tıklayıp Settings(Ayarlar) ekranına ulaştıysanız bir sonraki adıma geçin. Play Store uygulamasını açıyoruz ve sağ üstte yer alan profil fotoğrafına tıkladıktan sonra Settings(Ayarlar) adlı butona tıklıyoruz.

image 15
image 11

3.Adım

Settings(Ayarlar) ekranına üstteki 2 yöntemden biriyle ulaştığınızı düşünüyoruz. Altta General(Genel) açılır panelin açık halinde en altta Developer options(Geliştirici seçenekleri) seçeneği açık halde görüyoruz ama bu seçenek açık değilse açmak için 1 sonraki adıma geçiyoruz.

image 14
image 7

3.Adım

About açılır panelin altında yer alan “Play Store version(Play Store sürümü)” adındaki yere 7 defa tıklayın böylelikle 2.Adım’da yer alan “Developer options(Geliştirici seçenekleri)” seçeneğinin açıldığını göreceksiniz. Developer options(Geliştirici seçenekleri) seçeneğine tıklayıp bir sonraki adıma geçiyoruz.

image 10
image 13

4.Adım

Burada açık vaziyette olan Internal app sharing(Dahili uygulama paylaşımı) seçeneğini kapalı ise alttaki görüntüde olduğu gibi açık konuma getirin. Hata mesajını aldığınız aksiyonu tekrar gerçekleştirin böylelikle uygulamayı cihazınıza kurabilir hale getirmiş oldunuz.

image 8
image 12

📚 Android Internal App Sharing Off Kaynakları

📚 Android Internal App Sharing Off Benzeri Makaleler


✍  Lütfen olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗  Sosyal medya kanallarından makaleyi paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋  Bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle.

5/5 - (4 votes)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et