CSS Yorum Satırı Kodu Nedir, Nasıl Kullanılır?

CSS Yorum Satırı Kodu, tüm kod ortamlarında sonradan müdahelenin daha kolay olması ve başkaları tarafından yazmış olduklarımızın daha kolay anlaşılabilmesi için yorum satırlarını sıklıkla kullanırız. CSS’de de yorum satırı kullanılabilmektedir. Bu makalemizde css yorum satırlarının kullanımını göreceğiz.

CSS Yorum Satırı Kodu Nedir, Nasıl Kullanılır?

CSS’te yorum ekleme, HTML/XHTML’den biraz daha farklıdır. Yorumu  satırını başlatırken ” /* ” karakterlerini kullanıyoruz(tırnaklar hariç), yorumu sonlandırmak için ise ” */ ” karakterini kullanıyoruz.

CSS’de Örnek yorum satırı oluşturma kodu

Tabi sadece not almak için yorum satırlarını kullanmıyoruz. İsterseniz kullanmadığınız css kodlarını devre dışı bırakmak için de yorum satırlarını kullanabilirsiniz.

Üstteki kod bloğunda gördüğünüz gibi color: yellow ve text-align: center olan kod bloğunu yorum satırlarına alıp devredışı bıraktık. Böylelikle yorum satırlarının kendimize sadece not almak için işe yarayan bir özellik olmadığını da canlı olarak görmüş olduk.

Not: Yorum satırlarınız eğer özel bir müdahalede bulunmadığınız ve css’leriniz paket yöneticiler tarafından yönetilmiyorsa son kullanıcı tarafında gözükecektir. O yüzden yorumları yazarken dikkatli olmak lazım. Yalnız değiliz 😊

Sonuç

CSS de yorum satırı özelliğini kullanarak kendimize notlar alabileceğimizi ya da kullanmadığımız css kodlarını devredışı bırakabileceğimizi görmüş olduk.

Kaynaklar


📚 CSS Yorum Satırı Benzeri Makaleler


✍ Lütfen CSS Yorum Satırı konulu makalemiz için olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗 Sosyal medya kanallarından CSS Yorum Satırı konulu makaleyi paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋 Bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle.

3/5 - (1 vote)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et