Projelerim

Projelerim

Şimdiye kadar içerisinde bulunduğum projelerim’inden bazılarını yada aklıma gelenleri bu sayfada güncel olarak paylaşmayı düşünüyorum. Paylaşmış olduğum projelerim ile ilgili her türlü düşüncenizi bana iletebilirseniz çok memnun olurum.

Projelerim

Radyo Canlı Dinle(ASP.NET MVC)

Özellikle çalışırken radyo dinlemeyi çok sevdiğim için oluşturmuş olduğum radyo sitesidir.

🌍 Proje Adresi: http://radyocanlidinle.net


Flag Api(PHP)

Özellikle kendi projelerimde kullanmak üzere çeşitli boyutlarda ve çözünürlükte ayarlama yapabildiğim genel bir api oluşturma ihtiyacı ile yola çıktığım küçük ama benim için kullanışlı bir api oldu isteyenler gönül rahatlığı ile kullanabilir.

📃 Döküman: http://www.muratoner.net/flag-api

🌍 Api: http://flag.muratoner.net


Sigorta ve Kasko Sorgulama(React Native)

İhsan bilgisayar firması tarafından geliştirmesi talep edilen Sigorta ve kaskoların sorgulamalarının yapılması ve daha önce yapılmış sorgulamaların görüntülenmesi için mobil uygulama geliştirilmiştir. Mobil uygulama geliştirme ortamı için React Native tercih edilmiştir.


Seyahat Rehberi Sitesi (React)

Yazarların seyahatlerini kaleme alıp paylaştıkları ve türkiyenin önde gelen Turizm rehberi konusunda öncü şirketlerinden olan sitenin sıfırdan React ile yazılması tarafımdan sağlandı. Kullanılan teknoloji ve kütüphaneler .Net Core, React, React Router, Mobx State Management, Web API, JWT OAuth, SignalR’dır.


Dış IP Görüntüleyici(PHP)

Genellikle dış ip öğrenmek istediğimizde arama motorundan hızlıca “what is my ip” sonucunda eriştiğimiz web projelerine benzer bir projeyi kendim için oluşturmuştum yıllarca kullandım küçük ama benim işime yarayan bir proje oldu birçok zaman.

🌍 Proje Adresi: https://muratoner.net/ip


Hadi Oyunu İçin Otomatik Soru Çözen Bot(Console Projesi)

Tamamen eğlence amaçlı oluşturulmuş bir yardımcı uygulamadır Hadi Oyunu için hazırlamış olduğum bot sayesinde soruyu Arama Motorlarından arayıp uygun sonucu yüzdelik olarak size 10sn içerisinde sunar. Geliştirme için C# Graphics Namespace, ADB, Selenium, Newtonsoft, C#, REST, .NET Console Project kullanıldı.


Ürün Sicil(React Native)

Markette yer alan bütün
ürünlerin barkotlarını taratarak ürüne ait yerlilik oranını söyleyen bir uygulama yapıldı sonrasında talep görünce içerisine Hal Kayıt Sistemi entegre edilerek son kullanıcıya sebzelerin barkotlarını taratarak eline yüzde kaç oran kar ile geçtiğini söylemektedir. Market ürünlerinin barkodunu taratarak fiyat sorgulaması yapılabilmesi için ekstra geliştirme yapıldı. Son olarak hadi uygulamasınından gördüğümüz canlı yayın yarışma formatını uygulamamıza uyarlayarak 25₺,50₺,100₺ gibi hediye çeklerini yaptığımız canlı yayın yarışması geliştirmesi ile son kullanıcılara dağıtabiliyoruz.

🌍 Proje Adresi: https://urunsicil.com


Tabu Oyna(React Native)

Arkadaş ortamında sıklıkla oynadığımız oyun türlerinden biri olan Tabu uygulamarında gördüğüm bazı eksiklikleri ve kart çeşitliliğinin azlığından yakındığımdan kolları sıvayıp kısa bir sürede React Native kullanarak bir mobil uygulama geliştirip Google Play Store’a attım.

🌍 Proje Adresi: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.muratoner.tabu


Haber Takip Portalı(ASP.NET Core)

Freelance olarak bir firma için hazırlamış olduğum bu projede yaklaşık 50 farklı haber kaynağından RSS ile çekmiş olduğum haberlerin tekil olarak gösterimi için öğrenen bir yapı ile
haberlerin birbirleriyle eşleşmesini sağlayıp birleştirilen haberlerin ilk yayınlananın gösterimi sağlanıyor ayrıca her bir haberin Twitter ve Facebook tarafından popülerliğinin analizi yapılabilmesi için Sosyal Medya Analizi çıkarılıyor. Geliştirme için .NET Core, Angular6, EF Core, SignalR, SqlServer, TS, Windows Servis kullanıldı.

🌍 Proje Adresi: http://topnews.ihsan.com.tr


eLearning Projesi(Asp.NET MVC)

Crasit firmasında çalıştığım zaman talep doğrultusunda geliştirmiş olduğum şirket için online eğitim yazılımıdır. PDF, Text, Video olarak çalışanlara yeteneklerini arttırmaları için online eğitim materyallerinin atanması sağlanarak personelin bu eğitimleri tamamlaması beklenir.


Kurumsal Firma İçin Intranet(ASP.NET MVC)

Freelance olarak Türkiyenin önde gelen kurumsal bir firması için Toplantı Odası Yönetimi, LDAP Kullanıcı Yönetimi, Farklı Kaynaklardan Haber Takip, Duyuru Yönetimi, Günlük Yemek Listesi Yönetimi, Hava Durumu Takip, 2 farklı kaynaktan trafik durumu takip, Anket Yönetimi, Slider Yönetimi, Bordro Görüntüleme/Yönetme, İzin Alma/Yönetme, Görsel Galerisi, Video Galerisi, Dinamik Yeni Sayfalar Oluşturmanın yapılabildiği bir proje hazırlandı. Geliştirme için .NET MVC, C#, AngularJS, EntityFramework, TS, WebApi, SqlServer, Microsoft Exchange, SOAP, Microsoft Excel(Import, Export), XmlSerializer, MomentJS, Kendo, REST kullanıldı.

🌍 Proje Adresi: Intranet bir çözüm olduğundan adres yok.


Radyo Türkiye – Listen Radio(Xamarin Traditional Android)

Buda tamamen radyo dinleme zevkimden yola çıkarak geliştirmiş olduğum bir uygulamadır. Özellikle aracımın ekranında radyoda o an çalan şarkı bilgisini çoğu radyo uygulaması ben uygulamayı ilk geliştirdiğim zamanlarda olmadığından özellikle aracımda son çalan şarkı bilgisine erişmek ve en favori radyolarımı kendim ekle çıkar yaparak ve favori listemi yöneterek kullanabildiğim bir android mobil uygulama geliştirdim.

🌍 Proje Adresi: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.muratoner.radyo


Şairler ve Şiirler(Xamarin Traditional Android)

Buda tamamen bir ihtiyaçdan yola çıkarak geliştirmiş olduğum bir uygulamadır. İhtiyaç doğma sebebide eşim şiir kitapları sık sık okumaktadır ve favori şair’leri ve şiirlerine offline olarak mobil cihazından erişmek istediğinden böyle bir uygulama ortaya çıktı. Markette mevcuttur.


Güzel Sözler(Xamarin Traditional Android)

Buda tamamen bir ihtiyaçdan yola çıkarak geliştirmiş olduğum bir uygulamadır. İhtiyaç doğma sebebide babam özel günlerde mesaj göndermeyi sever o yüzden sürekli arama motorlarından aramak yerine elinin altında bir uygulama olmasını istedi ve sonucundan 10’larca kategorinin bulunduğu bir android mobil uygulama çıktı. Markette Mevcuttur.

🌍 Proje Adresi: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.muratoner.net


CMS(ASP.NET Core)

Birçok belediye ve devlet kurumlarının kullandığı CMS’i sıfırdan VB.Net’den C# ve en yeni teknolojilere taşıdım sonrasında birçok yeni modül ve varolan modüllere geliştirmeler yaptım. Geliştirme için Angular 5, .Net Core, Entity Framework, Prime NG, Web API gibi teknoloji ve kütüphaneler kullanışmıştır.


İş Zekası(Xamarin Forms)

Web ayağının daha minimize edilmiş hali Xamarin kullanılarak tamamen native olarak kullanıcının hazırlamış olduğu chart, grid, pivot, Html v.b birçok raporun kullanıcı tarafına sunumunu sağlayan ve bu nesnelerin yine oluşumu native tarafta tamamen dinamik olarak sağlayan bir yapı mevcuttur ayrıca web tarafında 10’larca modül arasında yer alan Task projesinin kanban görünümü ile kullanıcıya sunumu ve bu task’ların mobilden yönetimini sağlayan bir yapı hazırlanmıştır. Geliştirme için REST, OAuth 2.0, Syncfusion kullanıldı.


İş Zekası(.NET MVC)

Birçok modülü tarafımdan yazılmış olan İş Zekası uygulamasında 100.000+ lerce kişiye anlık anket sms ve mail kanalı ile düzenlenebiliyor bu anket sonucunun Sql bilgisi hayal
gücü ile sınırlı olabilecek derece büyük çaplı dashboard raporları oluşturulmasına izin verilebilen ve bu dashboard çıktısınında istenildiği taktirde Grid, Pivot, Chart, Html v.b. birçok farklı şekilde sunumunun sağlandığı çok dinamik bir yapı hazırlandı. Bunun haricinde muhasebesel işlemler, Dinamik form yönetimi, personel yönetimi, görev yönetimi gibi 10 larca modül yer almaktadır ve birçoğunun geliştirilmesi tarafımdan yapılmıştır. Geliştirme için AngularJS, Win Servis, MongoDB, SignalR, Redis, SqlServer, OAuth 2.0, Kendo Component Pack, REST, EntityFramework, WebAPi, Typescript kullanıldı.


B2B, B2C(VB.NET)

Türkiyenin önde gelen Bilgisayar Bileşen satış firmaları, Gaz Dağıtım Firmaları, Elektrik Dağıtım Firmaları kullanmış olduğu ve toptan satış için kullandıkları B2B projesi için geliştirmeler yapıldı ve yeni modüller yazıldı. Geliştirme için .NET Forms, Enterprise Library, VB.Net, Bankaların POS Entegrasyonları, File Handler, REST, SOAP kullanıldı.


Restoran Yönetim Sistemi(.NET MVC)

Sıfırdan hazırlamış olduğum bu proje bir restoran’a gelen müşterinin siparişini verip siparişlerin mutfaktaki görevlilerin ekranına düştüğü ve ödemesininde kasada görülebildiği bir yapı olan
bu projeyi tamamladım. Geliştirme için .NET MVC, EntityFramework, jQuery Mobile, Sql Server, WebApi, C#, Newtonsoft, TS kullanıldı.


eRandevu(Web)

Tam zamanlı çalıştığım iş yerinde şimdiye kadar piyasada en fazla kullanıma sahip geliştirdiğim uyguların başını çeken eRandevu halen aktif olarak 100’e yakın estetik, özel hastane gibi yerlerde Randevu almak için kullanılmaktadır.


Genores(Cordova)

Restoran yönetim sistemi(Web)’in mobil tarafı Cordova kullanılarak yazılmıştır Sunucu tarafındaki verileri elde etmek için REST kullanıldı.


Aday Scripti(.NET Web Forms)

Her seçim döneminde kullanılmak üzere hazırlamış olduğu yönetim panelli basit bir aday adayı blog sitesi hazırladım. Geliştirme için .NET Forms, SqlServer, jQuery kullanıldı.


Blog Script(.NET Web Forms)

İş hayatımın ilk yıllarında bilgilerimi pekiştirmek için kendi bloğumu yazmaya karar verdim Worpress seçimi öncesinde .NET Forms, jQuery, C#, Newtonsoft, Sql Server gibi teknoloji ve kütüphaneler kullanarak yazmıştım ama iş hayatının yoğun temposunda yeni özellik kazandırmalara zaman bulamadığımdan WordPress’e geçiş yaptım geçiş yaparken kendi veritabanımdaki tüm
verileri WordPress Xml Import’a uygun hale getirerek kolayca yeni bloğuma geçiş’i sağlamış oldum.


Hastane Otomasyonu(.NET Windows Forms)

Üniversitenin proje dersi için hazırlanmış olan bu projede bir kliniğin tüm ihtiyaçlarını görebilecek seviyede masaüstü uygulaması geliştirilmiştir. Geliştirme için Windows Forms, SqlServer, Ado.Net kullanıldı.


✍ Lütfen olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗 Sosyal medya kanallarından sayfayı paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋 Bir sonraki paylaşımda görüşmek dileğiyle.

Benim projelerim, projelerim, projelerim den bazıları, projelerim in listesi, projelerim