Javascript Chart Kütüphaneleri – Ücretsiz Tam Liste

Javascript Chart Kütüphaneleri, web projelerinizde kullanabileceğiniz web grafikleri(chartları) web teknolojilerinin gelişmesi ile daha etkileşimli ve daha görsel olarak sayıları giderek artmaktadır çoğuda ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

Javascript Chart Kütüphaneleri – Ücretsiz Tam Liste

Javascript Chart Kütüphaneleri - Ücretsiz Tam Liste

Projelerde raporlarda genellikle raporlarımızı chart’larla süslü olarak sunarız. Bu süslü sunmayıda genellikle chart’lar ile sağlarız Pie(Pasta), Line(Çizgi), Bar, Gauge, Map gibi bir çok formatta chart ile son kullanıcıya rapolarımızı daha efektif ve anlaşılır şekilde sunabiliriz. İşte tam olarak bu ihtiyacı karşılayabileceğiniz ücretsiz bir çok javascript kütüphanesini altta bulabilirsiniz. Bir çoğu ücretsiz olan bu kütüphanelere gözatmanızı öneririm. İhtiyacınızı karşılayan hangisiyse kolaylıkla kullanabileceğiniz anlaşılır dökümanları olduğu için kolayca projenize entegre edebilir ve kullanabilirsiniz.

 1. HighChart
 2. Easy Pie Chart
 3. Rickshaw
 4. AmChart
 5. CharJS
 6. Chartist.JS
 7. Morris.JS
 8. xCharts
 9. FlotChart
 10. jVectorMap
 11. CanvasJS
 12. Google Chart
 13. Angular-nvD3
 14. vis.js
 15. billboard.js

Sonuç

Üstteki listede doğrudan pure javascript ile kullanabileceğiniz kütüphaneler bulunurken bazı kütüphaneler doğrudan react, angular, vue, svelte gibi spa kütüphaneleri ile de uyumlu çalışabilmektedir. Bundan dolayı react, angular, vue ve svelte gibi ortamlarınızda da çok fazla efor harcamadan kolaylıkla chart ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.


📚 Benzer diğer makaleler


Lütfen olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗 Sosyal medya kanallarından makaleyi paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋 Bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle.

5/5 - (1 vote)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et