React Native Android RTL yerleşim desteği nasıl kapatılır?

React Native Android RTL, Bu makalede Arapça gibi dillerin varsayılan layout yerleşim türü olan RTL(Right to left) yani sağdan sola yerleşim türü Android’de varsayılan olarak açık gelmektedir. RTL destekli geldiğinden uygulamalarımıza RTL için tasarımsal özel dokunuşlar yapmadığımızda kötü görüntüler ortaya çıkabilmektedir. Eğer RTL destekli dillerde RTL yerleşimine göre Android sisteminin uygulama tasarımınızı otomatik olarak RTL yerleşiminde göstermesini istemiyorsanız makale devamındaki adımları uygulayabilirsiniz. React Native Android RTL yerleşim desteği nasıl kapatılır?

Not: Buradaki adımların öncesinde native olarak Android yazanlar için yazmış olduğum Android RTL Yerleşimi Nasıl Kapatılır? adımlarını uygulayınız.

React native tarafında 2 farklı yöntemle RTL yerleşim desteğini kapatabilir ve tüm dillerde LTR yerleşim türünde uygulamanızın tasarımını gösterebilirsiniz. Öncelikle ilk yönteme göz atalım. İlk yöntemimizde MainApplication.java içerisinde alttaki kodlamalarını yapmalısınız.

Eğer kapatma işlemini react-native tarafında yapmak isterseniz alttaki kod bloklarını kullanabilirsiniz.


React Native Android RTL  – Sonuç

Bu makalede ihtiyacımı gören basit bir ipucunu sizlerle paylaştım ve umarım faydalı ve ihtiyaç karşılayan makale olur sizler için.


📚 React Native Android RTL Kaynakları

📚 Benzer Makaleler


✍  Lütfen olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗  Sosyal medya kanallarından makaleyi paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋  Bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle.

5/5 - (4 votes)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et