Sayfayı Yeni Sekmede Açmak – Blazor NavigationManager

Sayfayı yeni sekmede açmak için official olarak bir yöntem şu an için bulunmamaktadır. Bu ihtiyacı workaround bir çözüm ile karşılayacağız. Çözüm önerisine makale devamında ulaşabilirsiniz.

Blazor Sayfayı Yeni Sekmede Açma - NavigationManager

Bahsettiğimiz workaround çözüm önerisine geçelim şimdi.

Yeni bir Blazor Server App projesi oluşturduğunuzda alttaki gibi içeriğe sahip Index.razor dosyasını buluyor olacaksınız.

Workaround çözümümüzün uygulanmış hali ile Index.razor dosyamızın son hali şöyledir.

Üstteki kodu çalıştırdığınızda ve Yeni Sekmede Aç butonuna tıklarsanız Counter.razor sayfasının yeni sekmede açıldığını göreceksiniz.

Peki NavigationManager’a OpenInNewTab adında bir extension metod oluştursak ve böylelikle genel bir metod kullansak daha temiz bir kullanım olacaktır. Şimdi hazırladığımız NavigationManagerExtensions.cs class’ımızın içeriğine bir göz atalım.

Bu extension’dan sonra Index.razor dosyamızın son haline göz atalım.

Sonuç

Bu makalede Blazor’da şu an için eksik kalan, backend taraftan yapılacak yönlendirmeyi nasıl yeni sekmede açabiliriz sorusuna cevap bulmaya çalıştık ve umarım ihtiyacınızı gidermiştir.


📚 Benzer Makaleler


✍ Lütfen Sayfayı Yeni Sekmede Açmak konusunu ile alakalı olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗 Sosyal medya kanallarından makaleyi paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋 Bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle.

İçeriği puanla diğer kullanıcılara ışık tut

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et