WordPress Ping Servisleri

Hepimiz yazdığımız makalelerin hızlıca arama motorları tarafından indekslenmesini isteriz böylelikle emek harcayarak yazdığımız makalelerin biran önce ziyaretçileri ile buluşmasını isteriz işte wordpress ile hızlıca indekslenmesini sağlamak için güncel ping servisleri listesini makale devamında bulabilirsiniz.

WordPress Ping Servisleri Nedir?

Wordpress Ping Servisleri

Ping nedir dersek şunu söyleyebiliriz;

Bir makineye genelde 32 baytlık bir ICMP pakedi gönderir ve aynı paketin geri gelmesini bekler. Bu basit program, birçok işe yarayabilir. Sunucu size ne kadar uzak ise, bu süre de o kadar artmaktadır.

WordPress ping servisleri de makale yayınlanır yayınlanmaz ping servisleri listemizdeki tüm servislerin uyarılmasını böylelikle hızlıca makalenizin indekslenmesi için botların işe koyulması sağlar.

Ping Servislerinin Önemli Olmasının Sebebi Nedir?

Ping servisleri şundan dolayı önemli diyelimki siz ping servisleri kullanmıyorsunuz yada ping servisleriniz güncel değil art niyetli kişiler sizin saatler harcayıp yazdığınız makaleyi alıp sitesinde yayınlar ve sizden önce indekslenmiş olabilir böylelikle siz google botlarına sonradan takılacağınızdan belkide haksız yere kopya içerik diye siz karalanacaksınız yada sizin ziyaretçileriniz başkaları kapmış olacak bu gibi durumlara düşmemek için ping servislerini güncel tutun ziyaretçilerinize biran önce kavuşun 🙂

Ping Servisleri Güncel Listesi – 2018

Ping servislerini ayarlamak için altta yer alan görseldeki gibi adımları takip ederek Ayarlar menüsü altında yer alan Yazma menüsüne tıklayın Servisleri güncelle kısmındaki listeyi silip alttaki liste ile değiştirin ve Değişiklikleri Kaydet diyerek listenizi güncel tutumuş olacaksınız hepsi bu kadar.

chrome 2018 10 30 23 00 59

Üstteki listede muratoner.net diye geçen kısımlar var bunları kendi domain’inize göre değiştirmeyi unutmayın!

Olmaz ama biz yine de belki ihtiyacınız olur diye wordpress’in varsayılan ping listesini altta paylaşalım.

Kaynaklar

5/5 - (2 votes)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et