XCode ‘ld: library not found for -lBolts’ Hatası ve Çözümü

Bu hata çözüm önerisinde kısaca XCode’da alınan “library not found” hatasının nasıl çözüldüğüne gözatacağız. React Native, Xamarin yada Flutter ile geliştirdiğiniz projelerde çıktı alıp markete yayınlayabilmek için illaki bir XCode üzerinden bu işlemleri gerçekleştirmek gerekebiliyor bu işlemler sırasında da istenmedik bu gibi hatalar ile karşılaşabiliyoruz.

XCode ‘ld: library not found for -lBolts’ Hatası ve Çözümü

XCODE Background

Yaşamış olduğum bu tür hataların çözümlerini hızlıca denenmiş ve test edilmiş olarak güvenilir bir kaynaktan erişebilmeniz için paylaşıyorum. Bana da sonraki süreçte yardımcı oluyor bu tür çözüm kaynakları ama şunu da belirtmek istiyorum paylaşmış olduğum bu çözümler alacağınız her benzer hata için çözüm olmayabilir o yüzden eğer sizin için bir çözüm olmadıysa yorum kısmından bize almış olduğunuz hatayı belirtirseniz belki farklı bir şekilde yardımcı olabiliriz.

O zaman hızlıca umarım sizin için çözüm olabilecek önerilere geçelim.

Çözüm

.xcodeproj dosyası ile XCode uygulamasını açmış olabilirsiniz. Yüklemiş olduğunuz pod’ları görebilmesi için .xcworkspace dosyası üzerinden XCode uygulamasını açmalısınızın. Eğer podları yükleme işlemini xcwordkspace açık iken yaptıysanız ve aynı hatayı alıyorsanız o zaman XCode uygulamasını tamamen kapatıp tekrar açmalısınız.

Daha önce belirttiğim gibi bu hata ile ilgili birçok çözüm önerisi mevcut fakat ben sadece denemiş olduğum ve sorunuma çözüm olan yöntemleri paylaşma taraftarıyım sırf yanlış yönlendirmemek adına.

📚 Diğer XCode ve iOS Makaleleri

📚 Kaynaklar


✍ Lütfen olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗 Sosyal medya kanallarından makaleyi paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋 Bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle.

5/5 - (2 votes)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et