ASP.NET Hata: The Type Exists İn Both Directories

ASP.NET App_GlobalResources klasöründeki recources’ler ile ilgili olarak aldığım başlıktaki hatanın giderilmesi için yapmanız gerekeni kısa olarak makale devamında anlatılanları uygulayarak çözebileceğinizi düşünüyorum.

ASP.NET error: The type exists in both directories

Bu şekilde bir hata aldıysanız çözümü projenize göre değişebileceği gibi 2 defa aldığım bu hatayı çözme konusunda hatada belirtilen ASP.NET Temporary Files klasörü altındaki klasörü silmeniz sizide çözüme ulaştırabilir.

Projenizde Resource’leri kullanırken Resources namespace’ini kullanarak yapınız ayrıca eğer hata almaya devam ediyorusanız proje içerisine ayrı olarak Resources adından veya farklı bir isimde klasör oluşturup Resource dosyalarınızı bu klasör içerisine atıp Resource dosyalarınızın özelliklerinden Custom Tool Namespace propert’isine Resources namespace’ini tanımlamak farklı olarak sizi çözüme kavuşturabilir.

Ayrıca ASP.NET Could Not Find Any Resources Appropriate For The Specified Culture Or The Neutral Culture şeklinde bir hata alıyorsanız buradaki makaleye gözatmanızı öneririm.

İçeriği puanla diğer kullanıcılara ışık tut

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et