Phonegap IOS Uygulamasının Açılışında Harici Link Çalıştırma

Phonegap IOS uygulamasının açılışında harici link çalıştırmak istiyorsanız ve config.xml’de yaptığınız değişiklikler sizin için bir çözüm olmadıysa o zaman yapmanız gereken xcode veya .plist dosyası üzerinden bir düzenleme yapmak.

Phonegap IOS uygulamasının açılışında harici link çalıştırma

Eğer MacOS işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız varsa o zaman işlemi xcode uygulaması üzerinden nasıl yapacağınızı anlatacağım.

Phonegap projenize ana dizininde platforms adlı klasör altında ios adında bir klasör var o klasörün altındada [ProjeAdiniz].xcodeproj adında bir dosya olması lazım. Bu proje dosyasını çift tıklayıp xcode ile açabilirsiniz. Ardından alttaki görüntüde 2 farklı yolla proje içerisinde Resources klasörü altındaki -> [ProjeAdiniz]-Info.plist(ResimNo-2) adlı dosyaya tıklayın veya En üstte direk proje adınıza(ResimNo-1) tıkladıktan sonra sağda açılan pencerede Info(ResimNo-3) tabından altta eklenecek değerler kısmındaki değerleri eklemelisiniz.

Xcode üzerinden sorunu çözme

XCode Prefences

Eklenecek Değerler(Resimdeki kırmızı ile işaretli kısım)

NSAppTransportSecurity adında yeni bir değer ekleyip türünü Dictionary yapın. onun altına ise NSAllowsArbitraryLoads adında ve türünü Boolean olarak çevirip değerinide YES yapmanız yeterli olacaktır.

Herhangi bir metin editörü ile sorunu halletme

Daha önce bahsettiğimiz .plist uzantılı dosyayı bir metin editörü ile açtıktan sonra alttaki kodu key etiketlerinin olduğu kısma ekleyin.

5/5 - (1 vote)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et