iPad Multitasking support requires these orientations Hatası ve Çözümü

iPad Multitasking support hatasını varolan bir react-native projem için xcode IDE si içerisinde projenin General sekmesinde Deployment Info kısmında yer alan iPad seçeneğini etkinleştirdiğimde aldım. Hatanın içeriği ve nasıl çözüleceği ile ilgili öneri makale devamında mevcuttur.

iPad Multitasking support requires these orientations Hatası ve Çözümü

iPad Multitasking support requires these orientations Hatası ve Çözümü

Öncelikle aldığım hatanın tam içeriği şöyledir.

Invalid Bundle. iPad Multitasking support requires these orientations: ‘UIInterfaceOrientationPortrait,UIInterfaceOrientationPortraitUpsideDown,UIInterfaceOrientationLandscapeLeft,UIInterfaceOrientationLandscapeRight’. Found ‘UIInterfaceOrientationPortrait,UIInterfaceOrientationPortraitUpsideDown’ in bundle ‘com.bitscoffee.PhotoMarks.iOS’.

Alttaki görselde göreceğiniz seçeneği açtığımda aldığım hatadır.

xCode > General > Deployment Info > iPad Checkbox

Biraz araştırma yaptığımda hata uygulamanın orientation(yatay-dikey kullanım) özelliğinin iPad için zorunlu olarak açılması istendiğinden yaşanan bir sorun olduğunu gördüm ve sorunun çözümü için ise info.plist dosyasına(üstteki görselde sol tarafta yer alan proje klasöründe görülmektedir) alttaki gibi 2 satırı eklemek yeterli olacaktır.

Eğer üstteki kodu elle eklemek yerine xcode ide’si üzerinden hızlıca yapmak isterseniz üstteki görselde işaretli olan Deployment Info kısmında yer alan Requires full screen seçeneğini aktif ederseniz üstteki kod ile aynı işi görecektir.

Bu öneri açıkçası benim derdime derman oldu ama farklı önerilere gözatmak isterseniz altta kaynaklar kısmında paylaştığım adresten daha farklı önerilere göz atabilirsiniz.


📚 İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler


📚 Kaynaklar


✍ Lütfen olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗 Sosyal medya kanallarından makaleyi paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋 Bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle.

5/5 - (3 votes)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et