C#’da görsel birleştirme işlemi nasıl yapılır

Bu makalemizde görsel işlemleri üzerine ihtiyacım olan 2 görselin birleştirilmesi ve birleştirilen bir görselin yatay ve dikeyde ortalanması ihtiyacını nasıl karşılarız bunu göreceğiz.

C#’da görsel birleştirme işlemi nasıl yapılır

C#'da görsel birleştirme işlemi nasıl yapılır

C#’da görsel birleştirme işlemi nasıl yapılır

Görsel birleştirme işlemi için Magick.Net paketini kullanabilirsiniz. İsterseniz alttaki önerdiğim ve kendi kullandığım paketi kurarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz ya da https://github.com/dlemstra/Magick.NET adresinden uygun paketlere göz atarak istediğiniz paket kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Nuget paket yöneticisinden Magick.NET-Q16-AnyCPU paketini kurarak işleme devam edebilirsiniz.

Aşağıdaki örnek kodda, hem download edilip birleştirme yapılacak görsel örneği koydum hem de local path’den çekip birleştirme yapılacak kod örneği ekledim. İhtiyacınıza göre 2 görseli url üzerinden download edebilir ya da ikisini de doğrudan local path’den çekip görsel birleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Üstteki örnek kodda hem download edilip birleştirme yapılacak görsel örneği koydum hem de local path’den çekip birleştirme yapılacak kod örneği ekledim. İhtiyacınıza göre 2 görseli url üzerinden download edebilir ya da ikisini de doğrudan local path’den çekip görsel birleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Not: [IMAGE_URL], [IMAGE_PATH] ve [OUTPUT_PATH] değerlerini ihtiyacınıza göre revize etmeyi unutmayınız.

Sonuç

Bu makalede kısaca C# üzerinden ImageMagick paketini kullanarak birden fazla görseli birleştirme ve ikinci görseli nasıl ortalayabileceğinizi gördük. Umarım ihtiyacınızı karşılar. Eğer başka bir sorunuz olursa, lütfen bana bildirin.

📚 C#’da Görsel Birleştirme Kaynakları

📚 Benzer Makaleler


✍  Lütfen olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗  Sosyal medya kanallarından makaleyi paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋  Bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle.

5/5 - (4 votes)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et