Geliştirici Bülteni 5

Bu bültende geliştirdiğiniz ürünlere tanıtım videoları ve slaytları hazırlayabileceğiniz araçların neler olduğu, javascript kodlarınızın akışısının nasıl izlenebileceği, react-native projeniz için güzel bir ui-kit önerisi,  javascript konusunda kendinizi sıfırdan gelişmiş seviyeye kadar geliştirmek için online dökümante edilmiş kaynak önerisine ve sql kodlarınızı online test edebileceğiniz, bilgisayarda photoshop olmadığında online olarak bazen hayat kurtaran online photoshop aracına erişebileceksiniz.

Geliştirici Bülteni 3️⃣

📄ShareMouse

ShareMouse

Eğer mouse ve klavyenizi Windows, Linux ve MacOS işletim sistemleri arasında paylaştırmak istiyorsanız o zaman ShareMouse piyasada bana göre kullanabileceğiniz en iyi seçenekdir şimdiye kadar 5-6 çeşit klavye-mouse farklı işletim sistemlerine paylaştırma yazılımı kullandım ama bana en iyi kullanıcı deneyimi yaşatan ve en iyi özelliklere sahip bir yazılım olması dolayısıyla yine öne çıkmayı başarıyor.

Gözde olarak gördüğüm özellikler

  • Linux, MacOS ve Windows’u desteklemesiShare Clipboard
  • Sürükle bırak ile farklı işletim sitemlerine kolayca dosya transferinin sağlanması
  • Aktif/Deaktif işletim sistemleri durumunda deaktif işletim sistemi ekranını karartma ben bu özelliği hiçbir yazılımda görmedim ve çok beğendim odağımın sadece ilgili işletim sisteminde kalmasını sağlıyor.
  • Pano paylaşımı

Remote control Mac from a PC

Tabi her iyi şeyin birde bedeli var ama bu kadar özelliğe ömür boyu licence için 49.99$ ödemek bence çok değildir hele de yaptığınız iş sürekli

farklı işletim sistemleri arasında geçiş ise ve her geçişte bir klavye mouse ayarlamak zorunda kalıyorsanız keşke kopyaladığım bir metnin diğer işletim sisteminde de olması gibi bir durum olsa dediğinizde yada flashbellek falan takmadan sürükle bırak ile windows’dan macos’a dosyamı atsamda zaman kazanabilsem fazla efor sarfetmesem gibi onlarca senaryo ve bu senaryo için sarf edilecek eforu göz önünde bulundurarak bu fiyat göze gelmeyecektir.

🌍 Site: http://www.keyboard-and-mouse-sharing.com


📄 Javascript Garden

Javascript camiasından bilgi dünyası gün geçtikçe daha da genişliyor ve gün geçmiyorki büyük çaplı javascript bilgi paylaşımları ile karşılaşmayayım bende de mağlesef kötü bir huy var işin içine javascript girince dökümanı baştan sona bitirmeyince kendimi ihanet etmiş gibi hissediyorum ve her okuma sonrası javascript dünyasında yıllardır bulunmama rağmen sürekli yeni birşeyler katıyor çok zalimsin javascript bir sonun yok bunu anladım 🙂 Eğer sizde javascript dünyasında sürekli bir bilgi açlığı içerisindeyseniz(benim gibi) bu kaynağa da muhakkak göz gezdirmenizi tavsiye ederim. Birçok dilde çevirisi mevcuttur.

🌍 Site: http://bonsaiden.github.io/JavaScript-Garden/tr


📄 Photopea

AnMw6T6kbLu9sx3u8k2FbQWDr13inFH FzNv44ugTuNWxZzqq5ovtWCZX2pEyAJ0TmHGlHcLSMM=w640 h400 e365

En sık kullandığım online araçlardan biri olan photopea ile Photoshop’un olmadığı cihazlarda bazen hayat kurtarıcı olabiliyor profesyonel olarak fotoğraf düzenlemek için gereken durumlarda şiddetle tavsiye edebileceğim bir araçtır.

🌍 Site: https://www.photopea.com


📄 particles.js

Front-end tasarımlarının vazgeçilmezi arkaplanlardır bazı siteler için animasyonlu arkaplanlar ayarlanması gerektiğinde bu işi gif veya video’lar ile gerçekleştiririz ama particles.js ile çok daha efektif ve mouse’a duyarlı arkaplanlar oluşturabilirsiniz. Web teknolojilerinden olan JS ve CSS gücüne güç kattıkça böyle güzel ürünlerden bolca görmeye devam edeceğiz.

🌍 Site: https://vincentgarreau.com/particles.js


📄 Favicon & App Icon Generator

Yeni bir websitesi tasarlarken ayarlanması gerekenlerden biri favicon mevzusu oluyor favicon boyutları cihaz spesifik olarak değişiyor 10 larca ayarlanması gereken yer oluyor işte bu ihtiyaçlar için oluşturulmuş bu basit generator sayesinde hızlıca kendi simgelerinizi ve ilgili html kodlarını hızlıca elde edebileceksiniz.

🌍 Site: https://www.favicon-generator.org

 

Bültenlerimizi almak için sitenin açılışındaki Abonemiz Olun! ekranında çıkan yere mail adresinizi yazın ve hemen abone olun en yeni bilgilerden mahrum kalmayın!

 

Dİğer Bültenler

5/5 - (2 votes)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et