Geliştirici Bülteni 11 – Haftalık Geliştirici Bülteni

Bu bültende sizlerle api dökümantasyonları oluşturmak için online bir platform, 2 veya daha fazla kaynaktaki kodlarınızı karşılaştırmak için kullanabileceğiniz bir masaüstü yazılımı, Github’da bulunan kodları online olarak açıp, düzenleyip, derleyip ve sonucunu anlık olarak görmek için visual studio code benzeri temalı aracı, online olarak kullanabileceğiniz bir meail template editoru ve hali hazırda kendi içerisinde yer alan 300+ üzeri template’i bulabilir ve son olarak dosyalarınızı hızlıca birileriyle paylaşmak için WeTransfer gibi dosya paylaşım platformlarına alternatif olarak çıkarılan bu hizmete makale detayından ulaşabilirsiniz.

📂 Geliştirici Bülteni 11 – Haftalık Geliştiriciye Özel Gelişmeler

Geliştirici Bülteni 8 - Haftalık Geliştiriciye Özel Gelişmeler

📃 ReadMe

Kullanıcıları için interaktif bir API dokümantasyonu sunan ReadMe; normal bir API dokümantasyonu sayfasına göre, API’da yaşanan gelişmeleri haberdar etme, API kullanıcılarından yani yazılım geliştiricilerden gelen soruları detaylı bir şekilde yönetmeye, API üzerinde sunulan özelliklerin kullanım istatistiğini gösterme gibi ek özelliklere sahip.

🌍 Site: https://readme.com
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil
🏳 Online Proje: Evet

📃 Meld Merge

2 farklı kaynağı karşılaştırmak ve bu farklılıklara göz atarak birleştirme işlemi yapmak için kullanabileceğiniz kullanışlı bir yazılımdır.

🌍 Site: https://meldmerge.org/
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut
🏳 Online Proje: Hayır

📃 Gitpod

Github’da gördüğünüz bir angular, vue, react gibi teknolojiler ile yazılmış bir demo projesi yada open-source bir projeyi anında test etmek istiyorsunuz ama uygun ortam cihazınızda yok ise hiç endişelenmeyin Gitpod ile lokalinize hiç bir şey kurmadan alttaki videoda olduğu gibi düzenleme yapabilir ve projeyi run edebilirsiniz.

Github’da gördüğünüz bir projeyi hemen gitpod ile açmak için alttaki gibi bir url ile kolayca açabilirsiniz gitpod.io/# sonrasında açılmasını istediğiniz github repository’sini ekleyin yeter 🙂 Örnek olarak alttaki adrese erişmeye çalıştığınızda https://github.com/reactjs/react-modal react-modal adlı repository’nin online visual studio code üzerinden açıldığını göreceksiniz. Çok pratik değil mi 🙂

Örnek Adres: http://github.io/#https://github.com/reactjs/react-modal

🌍 Site: https://www.gitpod.io/
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil
🏳 Online Proje: Evet

📃 Stripo Email Template Editor

Sptripo’da yer alan  300+ üzerinde html template’den istediğiniz online güçlü editörü sayesinde düzenleyip sonunda indirebilirsin indirme yaparken onlarca farklı seçenek sunuyor. Şuan toplamda ücretsiz üyelik için 5 template export etme hakkınız oluyor ama sürekli bu tür tasarımlar ile uğraşıyorsanız ücretli seçeneği düşünülebilecek bir online editör olduğunu söyleyebilirim.

🌍 Site: https://stripo.email/templates/
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil
🏳 Online Proje: Evet

📃Send Firefox

Zebble

Send Firefox

Dosya paylaşım platformlarına bir yenisi daha eklendi hemde çok tanıdık bir firmadan çıktı bu platform. Mozilla tarafında send adında bir dosya paylaşım platformu yayınlandı. Dosya gönderimlerinizde güvenli bir platform için kullanabileceğiniz alternatif bir platformumuz olmuş oldu.

🌍 Site 1: https://send.firefox.com/

🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

🏳 Online Proje: Evet

Geliştirici Bülteni 11 içeriklerimiz de bu kadardı, bültenlerimizi  ve makalelerimizi almak için sitenin açılışındaki Abonemiz Olun! ekranında çıkan yere mail adresinizi yazın ve hemen abone olun en yeni bilgilerden mahrum kalmayın!

Diğer Bültenler


✍ Geliştirici Bülteni 11 ile ilgili olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗 Geliştirici Bülteni 11 bültenimizi sosyal medya kanallarından makaleyi paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋 Bir sonraki bültende görüşmek dileğiyle.

5/5 - (4 votes)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et