Flutter Unable to load asset Hatası ve Çözümü

Flutter Unable to load asset Hatası, Bu hata assets’lerden birini kullandığınız zaman kaynaklanabiliyor assets’lerin kullanımı için kontrol etmeniz ve yapmanız gereken bazı işlemler yer almaktadır. Bu işlemler makale devamında detaylı olarak anlatılmaktadır.

Flutter Unable to load asset Hatası ve Çözümü

Flutter Unable to load asset Hatası ve Çözümü

Flutter makale serisi ile birlikçe hata ve çözüm makalelerini eklemeye çalışıyorum sebebi de Flutter geliştirme esnasında benim gibi bu tür hatalar ile karşılaşacak kişilere yol gösterici olabileceğini düşünüyorum.

Bu hatanın çözümü için daha önce Flutter Assets ve Image Kullanımı adlı makale içerisinde detaylı olarak anlatmıştım benim bu hatayı alma sebebim bu konfigürasyonları yapmamamdan kaynaklanıyordu detaylı anlatıma paylaşmış olduğu bu makaleden sorununuzu gidereceğinizi düşünüyorum.

Eğer Flutter Assets ve Image Kullanımı adlı makale sorununuza çözüm olmadıysa yorum kısmından bize ulaşarak beraber soruna çözüm arayabiliriz.

Önerdiğimiz makale içerisinde’ki assets örneğine ait kaynak kodlara https://github.com/muratoner/Flutter sayfasından bulabilirsiniz.

Eğer üstteki makale ile uğraşamam çözümü burada göster derseniz çözüm önerisi aşağıdadır. assets altında ki kullanacağınız görseller yada diğer dosyaların tanımını pubspec.yaml dosyasında yapmanız gerekiyor.

Üstteki tanımla ornek1.png ve ornek2.png dosyalarını uygulama içerisinde başarılı bir şekilde kullanabiliyoruz.


📚 Flutter İçin Diğer Kaynaklar


Lütfen olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗 Bu makaleyi sosyal medya kanallarından paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋 Bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle.

5/5 - (3 votes)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et