Geliştirici Bülteni 6 – Haftalık Geliştiriciye Özel Gelişmeler

Geliştirici Bülteni 6 ‘da yine dolu dolu taze içerikler ile karşınızdayım bülten konuları özetle şirketlerin yeni personel işe alma süreçlerinde artık sıklıkla kullandıkları ve personel bilgisini ölçmeyi amaçlayan online test araçlarına alternatif olabilecek güçlü bir aracı göreceksiniz ayrıca hepimiz grafiker olsakda olmasakda grafik ile alakalı işlere iş gereği yada kişisel olaarak girebiliyoruz ve bu ihtiyacı karşılamak için çoğu zaman makinemizde photoshop veya bir grafik düzenleme aracı olmayabiliyor bu durumda size önereceğim online grafik oluşturma aracı ile hızlı bir şekilde grafiklerinizi oluşturabileceksiniz, bülten içerisindeki diğer konular için makale devamına gözatınız.

📂 Geliştirici Bülteni 6 – Haftalık Geliştiriciye Özel Gelişmeler

Geliştirici Bülteni 6

📃 Canva

Canva - Introduce 1 - Tanıtım 1

Grafik tasarım konularında hizmet veren online ve ücretsiz bir uygulama. Fotoğraf düzenleme, sosyal medya görseli yaratma, sunum, şema, algoritma hazırlanması… vb bir çok grafik çalışmasını rahatça yapmak mümkün. Ayrıca Türkçe kullanılabiliyor. Graf’k tasarım konusunda bir kabiliyetiniz yoksa yada kabiliyet var ama hızlıca bir iş çıkarmanız gerekiyor ama yazılım konusunda uygun ortam yoksa hızlıca yardımınıza yetişebilecek bir online araç olabilecektir.

Canva - Introduce 2 - Tanıtım 2

🌍 Site: https://about.canva.com/tr_tr/
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut

📃 Codility

Codility Introduce - Tanıtım

Hackerrank gibi bir yapıya sahip olan bu online araç ile şirketler kendi özel testlerini oluşturarak kolayca personellerini işe alım öncesi test’e tabi tutup işe alımı gerçekleştirebilir böylelikle kalifiye elemanı bulma noktasında bu tür online araçlar çok iyi yardımcı olabilmektedir. Bu online araç 1 hafta ücretsiz kullanım sunmaktadır 1 hafta deneme süreci sonrasında https://www.codility.com/pricing sayfasında yer alan paketlerden birini satın alarak kullanılabilmektedir. Bir arkadaşıma kurumsal bir firma tarafından gönderilen bir test sonucu haberdar oldum Codility’iden genel itibariyle bu aracı beğendim. Hackerrank’i sıklıkla kullanıyorum fakat hackerrank’de görmediğim(belki vardır ama ben karşılaşmadım henüz) kullanıcıyı sorun çözmede belirli satır sayısı değişikliği yaparak çözüme ulaşmasını istemek gibi spesifik test case’ler oluşturup çözmesini sağlayabilirsiniz.

🌍 Site: https://www.codility.com/
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

📃 Jasonette

Eğer basit bir mobil uygulama geliştirme düşünceniz varsa ve bunu en basit şekilde, hızlı ve native olarak yapmak istiyorsanız Jasonette ile native mobile uygulama geliştirebileceğiniz yöntemlerden biri olarak her zaman bir köşede kalsın. Proje tam olarak şöyle çalışıyor tek bir json dosyası üzerinden derleme yaparak native nesnelerin oluşmasını sağlıyor.

🌍 Site: https://jasonette.com/
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

📃 RapidAPI

RapidAPI

Eğer birçok api ile haberleşen kod bloklarınız varsa bu api’lere ait dökümantasyonları takip edip sürekli farklı adresler ile haberleşip bu api kaynaklarından dönen farklı formatlara göre farklı kod blokları oluşturmak dan bıktıysanız ve sürekli api tarafında yapılan değişikliklere zamanında uyum sağlama noktasında sıkıntı yaşıyorsanız RapidAPI bu konuda imdadınıza yetişecek bir çözüm aracıdır 100+ bilindik api kaynaklarına ait kendi api’sini üreten ve bu kendi api leri üzerinden istediğiniz api’ler ile ortam sözdizimi ve ortak response türleri üzerinden haberleşip doğru veriye aynı api domain’i ve aynı response türü üzerinden erişmenin verdiği rahatlık oh be dedirtebiliyor. Büyük projeleriniz için ha deyince geçemeyeceğiniz bir olay olduğunun bilincindeyiz fakat yeni başlayacağınız projelerde api ile ilgili ihtiyaçlarını bu ve benzeri platformlar üzerinden denemekte fayda olduğunu düşünüyoruz.

🌍 Site: https://rapidapi.com/
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

📃 ShareX

Cihazımda geliştirme ortamımdan eksik etmediğim ve favorilerimden biri olan ShareX aracı ile bana yardımcı olan birçok araç ile kolayca task yönetiminde ekran görüntüsü video ve fotoğraf olarak alma, ekranın belli bir konumundaki pixele ait renk kodu alma, görseller üzerinden hızlıca OCR işlemi yapma, istediğim file, photo, video storage kaynağına hızlıca upload alma gibi daha sayamadığım birçok araç ile gözde aracım olma noktasında uzun bir süre yerini koruyacağını düşünüyorum.

Ekran Görüntüleri

ShareX Animation

EuWr1mL

n88Wj25

73zi4cR

CtBrdSD

ZFIiTYl

GoXbsWG

iKC9c13

J7ECnpp

I9IzAHr

QswVcd4

3HNWYjw

M7ZEWKT

eFrOn4l

ih4u03A

GoikvXk

n16NuUR

7FBUK2G

VXc83ut

OutI8d3

oKjr2VB

🌍 Site: https://getsharex.com
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut

Geliştirici Bülteni 6 içeriklerimiz bu kadardı, sonraki bültenlerimizi ve makalelerimizi almak için sitenin açılışındaki Abonemiz Olun! ekranında çıkan yere mail adresinizi yazın ve hemen abone olun en yeni bilgilerden mahrum kalmayın!

Diğer Bültenler


✍ Geliştirici Bülteni 6 ile ilgili lütfen olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗 Geliştirici Bülteni 6 bültenimizi sosyal medya kanallarından makaleyi paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋 Bir sonraki bültende görüşmek dileğiyle.

5/5 - (1 vote)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et