Geliştirici Bülteni 8 – Haftalık Geliştiriciye Özel Gelişmeler

Geliştirici Bülteni 8 ‘de yine dolu dolu taze içerikler ile karşınızdayım bülten konuları özetle proje geliştirirken ve geliştirme sonrası canlıda yaşanabilecek olası sorunları yönetmek için kullanabileceğiniz online birçok tool mevcut hatta bazılarınıda önceki bültenlerde sizlerle paylaştık bu makalede yine bu olası sorunları online yönetebilmeniz ile ilgili bir kaynak paylaşacağım.

📂 Geliştirici Bülteni 8 – Haftalık Geliştiriciye Özel Gelişmeler

Geliştirici Bülteni 8 - Haftalık Geliştiriciye Özel Gelişmeler

📃 bugsnag

home illustration desktop 6e2cfdbb

Proje ile ilgili yaşanan problemleri online olarak yönetebileceğiniz bu araç ile kolayca istediğiniz geliştirme platformu için varolan kütüphanelerden faydalanarak kolayca projenize entegre edebilir ve geliştirme sırasında yada canlıda yer alan projenizde yaşanabilecek sorunları yönetebilirsiniz, ücretsiz seçeneğide yer almaktadır.

Ekran Görüntüleri

stability score cfe0ab89

timeline fc16479b

error inbox sorted 9dc8fd70

search builder 063c23e9

stacktrace 6cd95ed1

breadcrumbs e89d9f04

context react error ce41f029

 

uNslQU2lfEwAAAABJRU5ErkJggg==

🌍 Site: https://www.bugsnag.com
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

📃 Base64 Image Encoder

gAAAABJRU5ErkJggg==

Görsellerinizi hızlıca base64’e encode etmek istiyorsanız ve bunu online olarak yapmak istiyorsanız kullanabileceğiniz kullanışlı araçlardan biridir. Ben sıklıkla faydalanıyorum bu araçtan sizinde faydalanmanızı öneririm.

🌍 Site: https://www.base64-image.de/
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

📃Optimizilla

logo

Eğer görsellerinizin boyutu çok yüksekse ve bilgisayarınıza bir araç indirmeden online olarak bu işi halletmek istiyorsanız kullanabileceğiniz ücretsiz araçlardan biri olan Optimizilla’yı kullanmanızı tavsiye ederim.

🌍 Site: https://imagecompressor.com
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut

📃 Programcılar İçin Özel Fontlar

Eğer sizde kodlama yaparken görselliğe önem verenlerdenseniz veya bir font arayışı içerisindeyseniz programcılar için özel font türlerini bir arada toplayan ve anlık önizleme özelliği sayesinde seçimine çok hızlı bir şekilde karar verebileceğiniz özel fontunuzu seçebilirsiniz.

🌍 Site: http://app.programmingfonts.org
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

📃 Stock Görselleri Arama Motoru

Herkes sunum, web tasarım yada grafik çalışmaları için en az bir defa da olsa stock sitelerinden görsel aramıştır. İşte bu noktada benim sıklıkla kullandığım unsplash ve pexels siteleridir. Bu sitelerin birinde olan diğerinde olmayabiliyor o yüzden ihtiyaca yönelik seçtiğim keywordleri her ikisindende aratıp ihtiyacıma en uygun görseli seçmeye çalışıyorum buda ekstra bir zaman kaybı yaşatıyor hele birde 2 favori olarak tuttuğum stock sitesi yerine onlarcası olduğunu düşünürsek baya bir zaman kaybı olmuş olacak işte tamda bu eksikliği gören birileri Stock Görselleri arama motorları oluşturmuş arama motorları diyorum çünkü sizlerle 2 site paylaşacağım belki her ikisinede gözatmak istersiniz.

🌍 Site 1: http://thestocks.im/
🌍 Site 2: https://pixelmob.co/
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

Geliştirici Bülteni 8 içeriklerimiz bu kadardır, bültenlerimizi  ve makalelerimizi almak için sitenin açılışındaki Abonemiz Olun! ekranında çıkan yere mail adresinizi yazın ve hemen abone olun en yeni bilgilerden mahrum kalmayın!

Diğer Bültenler


✍ Geliştirici Bülteni 7 ile ilgili olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗 Geliştirici Bülteni 7 bültenimizi sosyal medya kanallarından makaleyi paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋 Bir sonraki bültende görüşmek dileğiyle.

5/5 - (3 votes)

Murat Öner sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et